اهدای جایزه “شجاع ترین زنان جهان” به فریبا بلوچ در کاخ سفید آمریکا

اهدای جایزه “شجاع ترین زنان جهان” به فریبا بلوچ در کاخ سفید آمریکا

برمش/ امروز دوشنبه ١۴ اسفند ماه ۱۴۰۲، “فریبا بلوچ”، جایزه بین‌المللی «زنان شجاع ۲۰۲۴» وزارت خارجه آمریکا را از آنتونی بلینکن وزیر خارجه و جیل بایدن بانوی اول ایالات متحده دریافت کرد.

این برای اولین بار در تاریخ است که یک زن بلوچ برنده جايزه «شجاع‌ترین زنان جهان» که برنامه آن از سال ٢٠٠٧ آغاز شده از سوی دولت آمریکا می‌شود.

پیشتر وبسایت دولت آمریکا در توصیف خانم بلوچ نوشته است:

“فریبا بلوچ یک فعال حقوق بشر بلوچ و اهل ایران و مقیم لندن است. او در مورد حقوق زنان و بحران حقوق بشر در سیستان و بلوچستان که به طور نامتناسبی تحت تأثیر خشونت رژیم، اعدام ها و تبعیض های سیستماتیک قرار گرفته است، صریح صحبت می کند.

در نتیجه فعالیت‌های وی و در تلاش برای ارعاب او، مقامات ایرانی او را تهدید به مرگ کرده و پسر و برادرش را در ایران بازداشت کرده اند. با این حال، خانم بلوچ معتقد است که تنها راه رو به جلو مقاومت است و بر فعالیت خود پافشاری می کند.

خانم بلوچ به دفاع از حقوق زنان بلوچ و ایرانی و جلب توجه به تبعیض جنسیتی، قومیتی و فرقه ای رژیم جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهد.”

بِرَمْش – صدای زنان بلوچستان

تلاش برای دستیابی به برابری جنسیتی و رفع هر گونه تبعیض و پیشبرد فعالیتها بر بنیاد حقوق بشر سازمان ملل میتوانید از طریق لینک های زیر با بِرَمْش همراه باشید:

وبسایت برمش :
www.Bramsh.org
Instagram:
https://www.instagram.com/bramsh_org
Telegram:
https://t.me/bramshbalochistan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا