وضعیت خطرناک رفت و آمد کودکان و دانش آموزان روستای کورکچ شهرستان چابهار

وضعیت خطرناک رفت و آمد کودکان و دانش آموزان روستای کورکچ شهرستان چابهار

برمش/ کودکان و دانش آموزان روستای کورکچ بخش پیرسهراب از توابع شهرستان چابهار برای عبور از رودخانه ای که پل ندارد مجبورند تا از روی طنابی که به دو طرف رودخانه بسته شده، به طرز خطرناکی عبور کنند و با دستان خود با گرفتن یک طناب دیگر که کمی بالاتر بسته شده تعادل خود را روی طناب پائین حفظ کنند.

به گفته اهالی منطقه این در حالی است که برای بسیاری از والدین، سوار و پیاده شدن فرزندان شان از سرویس و اتوبوس های مدرسه یکی از پرمخاطره ترین بخش های فرستادن آنها به مدرسه است اما اگر تنها نگاهی به وضعیت مدرسه رفتن این کودکان بلوچ در روستای کورکچ بیاندازید، خواهید دید که ماجرای رفتن این کودکان به مدرسه، فرای تصور مخاطراتی است که والدین سایر نقاط ایران برای فرستادن کودکانشان به مدرسه متحمل می شوند.

گفتنی است که بیش از شش هزار کیلومتر از راه‌های جنوب بلوچستان خاکی و اکثرا از مسیرهای رودخانه‌ای است که نیازمند فوری به ساخت پل، ابنیه فنی و آبنما در بیست و یک هزار نقطه است.

#برمش_صدای_زنان_بلوچستان

تلاش برای دستیابی به برابری جنسیتی و رفع هر گونه تبعیض و پیشبرد فعالیتها بر بنیاد حقوق بشر سازمان ملل میتوانید از طریق لینک های زیر با بِرَمْش همراه باشید:

وبسایت برمش :
www.Bramsh.org
Instagram:
https://www.instagram.com/bramsh_org
Telegram:
https://t.me/bramshbalochistan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا